KATE - Coffee & Cake, Gdynia

 Degustacji słodkości na blogu - ciąg dalszy. Tym razem udajemy się do jednaj z najbardziej znanych kawiarni i cukierni w Gdyni. Znanej głównie ze znakomitych tortów. Tortu próbować nie będziemy ale napijemy się smacznej kawusi i przegryziemy coś słodkiego.

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia


Lokalizacja kawiarni KATE

KATE - Coffee & Cake znajduje się w centrum Gdyni, tuż przy ulicy Świętojańskiej. Niedaleko stąd co centrum handlowego Batory, Gdyńskiego Centrum Filmowego czy Starbucks. Najdogodniejszy parking będzie ten przy Batorym ale jak zwykle polecam podróże piesze lub zbiorkomem do centrum miasta.
Kate znajduje się w miejscu, gdzie nie brakuje lokali gastronomicznych, czy to kawiarni, czy restauracji. Oprócz wcześniej wspomnianych znajdziemy w bliskiej okolicy Kofeinę, Miło Mi, Pasta Miasta, Neon, Malikę czy Fanaberię. Jest to "zagłębie" z którego nie wyjdziemy głodnymi.


Co w Kate?

Kate to szereg ciast do wyboru z menu. Jak to zazwyczaj w cukierniach jest - ciasta spoza menu pooglądać można w chłodniach za ladą. Tutaj wybór jest dosyć szeroki. Oprócz ciast różnego rodzaju dostępne na miejscu są także torty.
Napoje serwowane w Gdyni w Kate to standardowe rodzaje herbat i kawa. Kawa podawana jest w dużych kubkach i nie jesteśmy informowani o jej pochodzeniu lub producencie. Całe szczęście jest ciepła, w wysokim kubku co na pewno zadowoli każdego gościa.

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia


Ciasta na zamówienie z cukierni KATE

Jak już wspomniałem cukiernia Kate jest popularna dzięki ciastom i tortom przygotowywanym na specjalne zamówienia. Możemy tutaj zamówić odpowiednie słodkości na imprezy okolicznościowe. Ciasta, te cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Gdyni, tych robiących duże imprezy na kilkadziesiąt osób, jak i te mniejsze. Wybór ciast jest dosyć szeroki i odsyłam Was do menu, jeśli jesteście zainteresowani. Warto wspomnieć, że cukiernicy są gotowi przygotować tort z wykluczeniem substancji na które zainteresowany może być uczulony lub które mogą komuś zaszkodzić. Miałem szansę spróbować tortu bez glutenu i bez laktozy i był pyszny. Solenizant ze względu na dietę nie mógł przyjmować produktów zawierających laktozę i gluten, a w torcie nie było czuć braku tych substancji. Wszyscy byli zadowoleni.

Podsumowanie

Polecam spacerowiczom udanie się do Kate na gorącą kawę z jakimś ciasteczkiem, na pewno nie będziecie rozczarowani. Wystrój, jak i obsługa są bardzo miłe. Do tego trochę słodkości i bardzo dobrze można spędzić czas. Jeśli chcecie poczytać o kawiarni w większych szczegółach to odsyłam Was do bloga Z Dzieckiem na Mieście, a o innych kawiarniach, które polecam możecie poczytać tutaj.

Moja hojna ocena 5/5.

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia

kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia


kawiarnia-cukiernia-kate-gdynia

kawiarnia-cukiernia-kate-gdyniaKomentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media