Domowe jedzenie w Gdyni. Jemy w Pieprz i Sól!

 Współczesne jedzenie charakteryzuje się inspiracjami z dalekich zakątków świata, oryginalnością i wyraźnymi, silnymi smakami. Co, gdyby była restauracja, która przygotowuje dania w sposób tradycyjny? Taki, który nie stawia na wygląd, estetykę lub dziwaczne nazwy, a na tradycyjny smak i produkty, które znamy od lat. Przyznam, że takich knajp odczuwam niewielki deficyt. Nadal, kuchnia przywieziona do nas z innych krajów dominuje na polskich ulicach. Jest to w pewnym sensie zrozumiałe. Poniekąd, tradycyjne jadłodajnie wracają do łask i ludzie odwiedzają je coraz chętniej. Jedną z takich restauracji moim zdaniem, jest gdyńska Pieprz i Sól zlokalizowana w jednym z biurowców. Sprawdźmy, zatem co dobrego w Pieprz i Sól można zjeść?

Pieprz i Sól Gdynia


Pieprz i Sól w Gdyni

Restauracja jest jednym z tych lokali bufetowych nastawionych głównie na serwowanie dań pracownikom okolicznych biur. Rzeczywiście, knajpa mieści się w środku jednego z biurowców w Gdyni przy ulicy Śląskiej 53. Niestety, miejsce nie jest eksponowane i przechodząc ulicą można nie zauważyć, że mijamy właśnie restaurację.

Restauracja mieści się na pierwszym piętrze biurowca Xenon Business Park pod wcześniej wspomnianym adresem. Trafić do Pieprz i Sól można przez główne wejście i kierując się na pierwsze piętro. Klienci baru to głownie pracownicy tego budynku. Niestety, usytuowanie lokalu nie przyciąga zbyt wielu klientów z zewnątrz, a to duża strata.

Pieprz i Sól Gdynia

Pieprz i Sól Gdynia

Pieprz i Sól Gdynia


Kuchnia w Pieprz i Sól

Pieprz i Sól to dania głównie przygotowane w sposób tradycyjny. W menu możemy znaleźć pierś z kurczaka i mielone. Nie brakuje pierogów, a nawet wątróbki. Danie serwowane w restauracji bardziej przypominają te, które znamy z domów niż te, które można zjeść na reprezentatywnych ulicach Trójmiasta.

Danie dnia to pozycja, która warto wybrać z menu. Każdego dnia kuchnia przygotowuje danie dnia, które serwowane jest w promocyjnej cenie wraz z zupą. Danie dnia przygotowywane jest szybciej jedząc pyszną zupę czekamy jednocześnie na konkrety w drugim daniu. Wspominając zupę warto przytoczyć, że jest ona przygotowywana, również po "domowemu". Do wyboru jest jedna zupa, niestety, każdego dnia inna.

Pieprz i Sól Gdynia

Pieprz i Sól Gdynia


Czy warto zajrzeć do Pieprz i Sól?

To zależy. Jeśli ktoś szuka miejsca, gdzie można pysznie zejść zupę i kotleta. Pierwsze i drugie danie. Popić wszystko kompotem, to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Ci, którzy szukają kuchni włoskiej pomieszanej z amerykańską i piwa do jedzenia się zawiodą. Dania są przygotowywane tradycyjnie, wystawione skromnie i przygotowane ze znanym w polskiej kuchni produktów od lat.
Ze względu na niekorzystne umiejscowienie restauracji wybranie się do niej nikomu z ulicy nikomu nie będzie po drodze. Dobra wiadomość jest taka, że restauracja wydaje posiłki z dowozem. Skorzystać można z jednego w serwisów lub zadzwonić do knajpy bezpośrednio i złożyć zamówienie.
Ze swojej strony mogę polecić głodnym spacerowiczom mieszkającym w okolicy ulicy Warszawskiej w Gdyni zajrzenie do tej restauracji na obiad. Polecam dania mięsne. Warto zwrócić uwagę na danie dnia wraz z zupą, jeśli odpowiada. Wersję z ziemniakami lub frytkami, jak ktoś woli. Z Pieprz i Sól nie można wyjść głodnym, a to gwarantuje satysfakcję i zadowolenie.
Ceny w Pieprz i Sól są dosyć przystępne biorąc pod uwagę trójmiejskie standardy. Danie dnia wraz zupą to koszt dwudziestu kilku złotych. Sama zupa to bodajże 8 złotych. Po pozostałe ceny odsyłam do strony na Facebook. Polecam, też zajrzeć na stronę restauracji i zobaczyć galerię zdjęć przygotowywanych dań.

Pieprz i Sól Gdynia

Pieprz i Sól Gdynia

Pieprz i Sól Gdynia

Co zjeść w Trójmieście?

Co zjeść w Trójmieście?

Co zjeść w Trójmieście?

Co zjeść w Trójmieście?


Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media