Café Oficyna

 Café Oficyna ma mała kawiarnia w samym sercu gdańskiego śródmieścia. Zaraz za reprezentatywnymi kamienicami Długiego Pobrzeża znajduje się to niepozorne miejsce u zbiegu ulic Chlebnickiej, Dzianej i Pończoszników. Otwarta we wrześniu 2018 roku kawiarnia nawiązuje ściśle kultury literackiej stwarza atmosferę idealną dla miłośników literatury, właśnie. Wystrój ma zachęcać do pracy lub do czytania książek. Miejsce sprzyja organizowaniu wieczorków literackich czy spotkań autorskich. Generalnie jest to kawiarnia dla ludzi lubiących książki, ale czy tylko? Pewnie nie i zaraz się o tym przekonamy.

Cafe Oficyna


Książki

Co prawda nie od razu ale rzuca się w oczy nietypowy wystrój wnętrza, a właściwie jeden jego element - książki. W kawiarni znajdują się dwa duże regały z książkami, które można poczytać przy kawie czy przy śniadaniu.

Nie bez powodu w Café Oficyna można znaleźć wiele książek. Kawiarnia ma pokazać, że jest miejsce dla miłośników literatury, którzy w spokojnym miejscu w samym centrum dużego, turystycznego miasta mogą usiąść odpocząć, poczytać książkę czy posłuchać muzyki.

Nie bez znaczenia jest nazwa Café Oficyna, mianowicie kawiarnia jest ściśle powiązana z wydawnictwem Oficyna Gdańska, którego to wydawnictwa książki można zakupić w kawiarni, ale nie tylko.

Cafe OficynaCafe Oficyna

Książka Katarzyna Bonda


Menu

Przejdźmy, zatem do tego co najważniejsze czyli kawa i żarcie. Jak to w kawiarni, również w Café Oficyna możemy liczyć na kawę podaną w różny sposób. Fani dyniowego latte się nie odnajdą ale bardziej rozpowszechnione kawowe napoje w menu Café Oficyna się znajdują. Nie brakuje, również herbat i napoi zimnych. Dla fanów słodkości dostępne są piękne desery, ciasta i lody. Do wyboru, do koloru. Ciasta w kawiarni muszą mieć niezłą renomę, bo jakiś kawałek znajdował się przy każdym stoliku. Nie tylko kawą miłośnicy powieści i poezji żyją. Należy wspomnieć, że w Café Oficyna serwowane są, również śniadania.

Gdzie na kawę w Trójmieście


Kawa i słodkości

Pomijam śniadania w menu i wyrafinowane desery i skupiam uwagę na konkretach. Na stoliku pojawia się podwójne espresso, malinowa herbatka i dwa kawałki ciasta. Tutaj muszę się przyznać, że ciasto nie jest moim ulubionym smakołykiem, ale cóż, czymś trzeba żołądek napełnić.

Kawa w Café Oficyna pochodzi z trójmiejskiej palarni Skład Kawy o czym jesteśmy informowani poprzez dekoracje na filiżankach. Tutaj, moim skromnym zdaniem znajduje się największy plus kawiarni. To, że posmakujemy kawę paloną lokalnie, a nie z sieciówki czy z Makro dodaje elementu wyjątkowości i staje się atutem kawiarni, który zapamiętuje się po wyjściu. Smak kawy, również różni się nieco od tego w popularnych sieciówkach i to czuć. Czy jest lepszy? Podwójne espresso ma to do siebie, że jest cholerne i konkretne i głównie to zapamiętałem. Jest mocna, o intensywnym smaku, intensywnym aromacie. Stawia na nogi. Smak tej kawy oceniam bardzo dobrze i cieszę się, że jej spróbowałem.  Na pewno paczka ze Składu Kawy trafi, również do mnie do domu.

Ciasta w Café Oficyna cieszą się sporym powodzeniem, o czym już wspominałem. Każdy znajdzie coś dla siebie, a jak ktoś nie jest przekonany do końca na co ma ochotę to panie z obsługi na pewno doradzą. Moje ciastko było pyszne i w połączeniu z mocną kawą dało mocy do późnego wieczora. Smakowita herbata owocowa doskonale współgra z ciastem, o czym chyba nie muszę nikogo przekonywać.


Gdzie na ciasto w GdańskuCafe Oficyna, Ciasto w Gdańsku


Café Oficyna

Jest to miejsce idealne do spotkam w niewielkim gronie, posiedzenia w pojedynkę lub na randkę. Dla miłośników książek szczególnie. Nie widziałem nikogo, kto by się zagłębiał w jakąś powieść w Café Oficyna ale sam chętnie przejrzałem kilka pozycji w oczekiwaniu na kawę.

Polecam tym, którzy chcą odetchnąć trochę od tłoku nad Motławą i wypić kawę w cenie bardziej przystępnej niż na reprezentatywnych ulicach. Mój plan to zjawić się kiedyś na kawę z bajglem w ramach śniadania.

Moja hojna ocena 5/5

Kawiarnia z książkami, Cafe Oficyna w Gdańsku

Kawiarnia z książkami, Cafe Oficyna w Gdańsku


Cafe OficynaCafe Oficyna

Cafe Oficyna


Cafe OficynaGdzie na herbatę w Trójmieście

Oficyna Gdańska

Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media