Na kawę i słodkości do Browar Port Gdynia!

 Browar Port Gdynia to miejsce doskonałe na niewielką firmową imprezę lub na pierwszą randkę. Miejsce jest znane z serwowania własnego piwa, ale nie tylko. Jest to, mianowicie browar restauracyjny i oprócz alkoholi z powodzeniem można co nieco zjeść. Kuchnia dopiero zbiera opinie ale już zdążyła nabrać nieco renomy. Menu restauracji to szereg przystawek idealnych do piwa czy wina, kilka zup, dania mięsne oraz kilka pozycji z kuchni włoskiej i amerykańskiej. Taki bezpieczny na obecne czasy standard.

Nie tylko piwosze i głodomory są mile widziani w knajpie. Browar Port Gdynia zaprasza, również na pobudzającą kawę, rozgrzewającą herbatę i coś słodkiego, jak ktoś lubi. Sprawdźmy, zatem czego pysznego można się nad wodami Zatoki Gdańskiej napić. Tym razem niealkoholowego.

Browar Port Gdynia


Browar Port Gdynia

Wyjaśnienie komuś z Trójmiasta gdzie ten browar restauracyjny się znajduje nie zajmuje zbyt wiele czasu. Miejsce jest, wręcz doskonałe i nie przyprawa na pewno właścicieli o obawy, że zabraknie im klientów. Idąc Bulwarem Nadmorskim imienia Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni nie sposób nie zauważyć tego budynku. Jest to swoiste turystyczne centrum miasta do którego latem zmierzają tłumy turystów, a poza sezonem niewiele mniej mieszkańców Trójmiasta.
Browar Port Gdynia znany jest głównie z piw, które waży na miejscu. Zarówno w menu jak i przy barze wybrać sobie możemy rodzaj piwa jaki chcemy spróbować, a jak nie jesteśmy zdecydowani to obsługa chętnie pomoże w podjęciu decyzji. Obecnie są to cztery piwa dostępne, zarówno z nalewaka jak i butelkowane. Pozostałych rodzajów alkoholi, również nie brakuje.
Kuchnia w restauracji to dosyć bogaty zestaw pozycji, godny restauracji z dużym obłożeniem. Znajdziemy tu pickę, makarony, burgery i szereg trochę bardziej tradycyjnych dań mięsnych i jarskich. Kuchnia tego miejsca cieszy i z góry mówię, że polecam spróbować.
Nie każdy, jednak jest głodny albo może sobie pozwolić na alkohol. Na przykład, gdy jest wcześnie. Wcześnie to pije się kawę. Całe szczęście w browarze ciepłe napoje, również są serwowane.

Browar Port GdyniaBrowar Port GdyniaKawa

Zacznijmy od tego co najważniejsze, czyli od kawy. W tej kwestii raczej nic nie zaskoczy, bo w menu bezpieczny standard. Do dyspozycji mamy standardowe espresso i różne jego warianty z mlekiem lub bez. Z jednej strony dobrze, bo nic nie namiesza w głowie. Z drugiej, jednak hipsterzy nie mają szansy napić się dyniowego latte.
Sama kawa jest bliżej nieznanego pochodzenia. Nie znalazłem informacji skąd pochodzą ziarna. Całe szczęście mody na kawoszy w Polsce jeszcze nie ma i nikt na prostą kawę nie narzeka. Ja jestem prostym facetem, cenię sobie proste rzeczy i lubię zwykła kawę. Dla mnie OK.
Herbaty - tutaj wachlarz jest trochę większy. Do wyboru mamy torebki w różnych smakach wyszczególnionych w menu. Osobiście polecam zaszaleć i wybrać herbatę "zimową". Jest to słodki napar z konfiturą, imbirem i owocami. Człowiek się i rozgrzeje i wyjdzie mu na zdrowie, a jak dobrze pogrzebie to się i owocami naje.

Browar Port Gdynia

Browar Port Gdynia

Browar Port Gdynia


Słodkości

Ciasta nie są wyszczególnione w menu i trzeba zapytać serwisu co danego dnia zostało przygotowane. Należy pamiętać, że jest to restauracja i wybór nie powinien być zbyt duży. Tak, też jest w Browar Port Gdynia. Zdecydować możemy się na któreś z dwóch lub trzech ciast. Przed wyborem, ciasta pooglądać możemy sobie przy barze gdzie są przechowywane.
Pochodzenie ciast jest, oczywiście nieznane i nie jesteśmy informowani o tym na żadnym etapie serwisu. Jako, że Browar Port Gdynia aspiruje do restauracji fine dining zakładam, że ciasta przygotowane są na bieżąco przez szefa kuchni.
Czy ciasta są dobre? Jak najbardziej. Po krótkiej rozmowie wiemy, które są słodkie a które mniej. Do kawy, czy herbaty i do swoich upodobań zawsze coś się znajdzie. Po chwili na stole widzimy swoje zamówienie i możemy rozkoszować się kawą i ciastkiem, które dają moc na cały dzień.

Browar Port Gdynia

Browar Port Gdynia


Czy warto?

Zawsze warto iść na spacer Bulwarem Nadmorskim w Gdyni aby nabrać trochę powietrza. Dla mnie nie ma miejskiego spaceru bez gorącej, jak żar kawy. W takim miejscu jak Gdynia kawiarni nie brakuje, więc wybór jest relatywnie duży. Jeśli najdzie Was ochota na wypicie czegoś ciepłego w gdyńskim browarze to ja mogę ten pomysł jedynie pochwalić.

Moja hojna ocena 5/5.

Browar Port Gdynia

Browar Port GdyniaBrowar Port GdyniaBrowar Port Gdynia

Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media