Gdańsk na Nowy Rok

 Nowy Rok przywitał nas na Pomorzu nagłą odwilżą i dosyć wysokimi temperaturami jak na tę porę roku. Srogo mroźna końcówka roku  nie zachęcała do wychodzenia z domu i do spacerów. Imprezy sylwestrowe większość z nas spędzała na domówkach, podobnie jak w zeszłym roku. Siedzenie w domu w końcówce roku, unikanie imprez sylwestrowych ze względu przez pandemię i odwilż zachęcają ludzi do wychodzenia z domów. Centra Gdańska, Gdyni i Sopotu oblegają spacerowicze korzystający ze świeżego powietrza i zapewne snujących plany na nowy rok. Udajmy się, zatem do Gdańska, aby sprawdzić jak miasto wygląda w pierwszych dniach 2022 roku.

Gdańsk Śródmieście nad Motławą


Deszcz

Pogoda spłatała niezłego figla i z solidnych mrozów nic nie zostało. Za, to nowy rok powitaliśmy przy dodatnich temperaturach i solidnej odwilży. Jakby tego było mało Trójmiasto nawiedził deszcz tworząc jesienny klimat. Ta nietypowa, jak na styczeń aura dodaje uroku gdańskiemu Śródmieściu, mimo wszystko. Mokre chodniki, kałuże odbijające ozdoby świetlne dodają klimatu.


Podwórko w GdańskuKlatka B Gdańsk


Bałagan posylwestrowy

Dużo miejsc w Trójmieście nie zostało jeszcze uporządkowanych po sylwestrowych imprezach. Święto noworoczne a następnie niedziela odłożyły sprzątanie swoich terenów na później. Tak jest w niektórych uliczkach Gdyni, niektórych placach w Sopocie. Widać to, również w Gdańsku.


Gdański ŻurawWsypa Słodowa w Gdańsku


Knajpy, karuzela i atrakcje

Wbrew pozorom, taki środek zimy w pandemicznym czasie to nie przerwa dla restauratorów. Lista zamkniętych knajp w ten dzień to pewnie zaledwie kilka procent wszystkich tego typu biznesów w Śródmieściu. Im bliżej Motławy tym większy stosunek otwartych knajp do tych zamkniętych. Sam w Gdańsku zjadłem ciastko z mocną kawą, ale wolne miejsce było dopiero w trzeciej kawiarni.

Z drugiej strony, nie jest tak jak w czerwcu lub lipcu bo bym kawy się nie napił i nie najadł cukrem. Dla głodnego nic trudnego i każdy stolik dla siebie w Gdańsku znalazł. Były knajpy pełne ale i prawie puste. Wyjątkiem jest jak zwykle Chleb i Wino do którego była kolejka jak do Manekina, niegdyś.

Dla dzieciaków otwarta szeroko jest Karuzela Gdańska na Targu Rybnym. Kto miał siły wyjść z domu może bez kolejki na jazdę karuzelą się załapać. Czynne też jest Amber Sky.

Zostawiam Was na koniec ze zdjęciami ze spaceru po pięknym Gdańsku.


Gdańskie rzeźbyMagnesy handmade GdańskNabrzeże Motławy


Kładka nad MotławąKładka nad Motławą


Fotografia mobilna GdańskChleb i Wino Gdańsk kolejka


Food Hall GdańskŻuraw w Gdańsku


Gdańska KaruzelaAmber Sky i napis Gdańsk


Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media