2022 na Subiektywnym Blogu o Trójmieście

 2022 rok już dawno za nami. Minęła pandemia, minęły święta i sylwek i rozkręcamy się od nowa w szarej codzienności. Chcąc nie chcąc przełom lat to okres na pewne podsumowania. Jedno przywiązują do tego większa wagę, a inni nie przejmują się tym wcale. Zawsze powtarzam, że tego bloga nikt nie czyta ale nie jest to do końca prawda. Odwiedzimy są ale znikome. Nie będę, dlatego przytaczał w tym podsumowaniu zbędnych statystyk. Od razu napiszę jednak, że bloga odwiedza kilkanaście osób tygodniowo. Dobrą informacją jest ta, że osoby te zostają na dłużej niż na czas przewinięcia strony do samego dna.


Tak naprawdę ten rok był pierwszym dla tego bloga. Co prawda wpisy pojawiły się już w roku poprzedzającym ale był to czas pracy nad pomysłem nad moim blogiem dotyczącym Trójmiasta i nad technikaliami ogólnie. W ciągu 2022 roku zmieniła się nieco szata graficzna i zmieniło się logo. Najważniejszą zmianą, jednak było przejście z domeny com.pl na domenę .com. Nie obyło się bez wpływu na pozycjonowanie w wyszukiwarce ale udało się ten niewielki upadek nieco zamortyzować. Sprawę ułatwiło znikome zainteresowanie tematyką strony.

Wpisy

W sumie od początku 2022 roku do jego końca pojawiło się 37 wpisów. Rok zaczął się wpisem z noworocznego spaceru z Głównego Miasta w Gdańsku. Zaraz po nim pojawił się drugi najpopularniejszy wpis tego roku ze spaceru na gdyńskim Oksywiu.

Wpisy poprzedniego roku można podzielić na trzy główne kategorie. Pierwsza to kategoria ogólna dotycząca wycieczek po Trójmieście, porad i ciekawostek. Druga, która się wykreowała na bogu i miała w ubiegłym roku zwoje wyeksponowane miejsce to kultura. Wpisy związane z wystawami to dosyć szeroka rubryka. Trzecia kategoria to kulinaria.

Wpisy kulinarne to dział, który chciałbym rozwijać na blogu. Wszak kto nie lubi się dobrze najeść i napić. Ten dział nieco przystopował w drugiej połowie roku i minie trochę czasu nim się ponownie rozkręci. Niemniej, jednak takich wpisów pojawiło się dziewięć w ubiegłym roku, a najpopularniejszym z nich została relacja z Café Oficyna.

Cofnijmy się i przejdźmy do kategorii dotyczącej sztuki. Tutaj wpisów było dziewięć i dwóch faworytów w biegu na najpopularniejszy wpis tej kategorii. Wygrał, jednak wpis z relacji z wystawy MORZE / PORT / MIASTO z Muzeum Miasta Gdyni.


ASP Gdańsk

Najpopularniejszy wpis na Co w Trójmieście

Nie bez powodu kategorii ogólnej poświęcam odrębny nagłówek. Znalazł się w niej, bowiem najpopularniejszy wpis poprzedniego roku. Wpis z relacji z Latarni Morskiej w Nowym Porcie zebrał najwięcej kliknięć w ubiegłym roku. Artykuł dosyć obszerny i okraszony sporą ilością zdjęć. Jesienna wycieczka do Nowego Portu okazała się okazała się niezwykle ciekawa i owocna. Oprócz latarni noga zawędrowała, również na falochron. Sama latarnia okazała się nie lada atrakcją z bardzo ciekawą historią. Ten najpopularniejszy wpis 2022 roku możecie znaleźć tutaj >KLIK<.


Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media