Jarmark Noworoczny - Sopot 2023/2024

Jarmark Noworoczny w Sopocie, a właściwie Sopockie Miasteczko Noworoczne kolejny raz pojawiło się na przy molo. Jak zwykle przyciągnęło wielu turystów o co w Sopocie nie trudno. Czy nastąpiły zmiany względem poprzedniego roku i jak ten jarmark wypada w porównaniu z gdańskim Jarmarkiem Świątecznym? Sprawdźmy.


Sopockie Miasteczko Noworoczne

Sopockie Miasteczko Noworoczne jest mylone przez niektórych z jarmarkiem bożonarodzeniowym. Do takiego wydarzenia na dosyć dużą skalę przyzwyczaił na Gdańsk i tego się wielu mieszkańców trzyma. W Sopocie organizowany jest jarmark z okazji nowego roku i nawiązuje on do świąt Bożego Narodzenia tylko wizualnie. Mimo wszystko mieszkańcy i turyści w świątecznym nastroju kojarzą to wydarzenie ze świętami i nie ma w tym nic złego. Wszak można się tam napić grzańca, zjeść bigos albo kupić magnes na lodówkę. Mimo wszystko w Sopocie odbywa się odrębne wydarzenie od Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku i nie jest z nim w żaden sposób powiązane. Miasto organizuje je samodzielnie i to po zakończeniu jarmarku w Gdańsku.


Jarmark w Sopocie nie powala rozmachem. Właściwie to jest to krótka alejka stoisk połączonych ze sobą i dodatkowo oświetlonych. Alejka została utworzona niedaleko napisu “Molo”, czyli swoistej bramy na molo. Niedaleko stamtąd do lodowiska i do straganów z bursztynami i pamiątkami. Mimo niewielkich rozmiarów na jarmarku można znaleźć wszystko co niezbędne na tego typu wydarzeniach. Jest podstawowa gastronomia w postaci bigosu, pierogów czy zapiekanek albo pajd zes malcem. Nie brakuje też grańca. Miłośnicy trunków i rzemieślniczych wyrobów, również znajdą coś dla siebie.


Jarmark Sopot

Jarmark Sopot

Jarmark Sopot

Jarmark Sopot


Jarmark Sopot

Jarmark Sopot

Jarmark Sopot

Jarmark Sopot

Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media