Jesienny Park Oliwski

Park Oliwski to jeden z najpiękniejszych parków w Trójmieście a nawet w kraju. Często zdobiony na nadchodzące święta i okazje przyciąga mieszkańców na spacery i podziwianie jego piękna. Nie inaczej jest w tym roku podczas trwającej jesieni i administracja parku przygotowała odpowiednie na ten czas ozdoby. Sprawdźmy, zatem jak prezentuje się Park Oliwski w obecnym czasie.

Zatłoczone ulice w Oliwie

Park Oliwski jak zwykle, podczas dobrej pogody odwiedza mnóstwo osób chcących z tej dobrej pogody skorzystać. Już na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych jest tłoczno i trzeba pouprawiać lekki slalom. Oczywiście taki stan rzeczy utrzymuje się cały rok, a nie tylko w trakcie jesieni i w okolicach Helloween czy Dnia Wszystkich Świętych. Całe szczęście na świeżym powietrzu nie zabraknie szansy na złapanie głębokiego oddechu i śmiało można przeć w kierunku bramy Parku Oliwskiego.Park Oliwski GdańskPark Oliwski Gdańsk


Jesień najpiękniejszą porą roku w Parku Oliwskim?

Jesień to taka pora roku podczas, której najczęściej zwiedzam trójmiejskie parki. Zobaczyć można, wówczas niezwykłą grę kolorów i piękne dywany z liści. Pogoda pozwala, jeszcze na długie przebywanie na świeżym powietrzu bez obawy przed śmiercią poprzez zamarznięcie.

Zaraz po przekroczeniu Bramy Głównej parku od ulicy Opata Jana Rybickiego widać, że natura jest w trakcie szybkiej przemiany i przygotowuje się do zimowania.

Dalej, niewiele się zmienia i życie w parku toczy się jak zwykle. Spotkać można ludzi na sesji w jesiennej scenerii. Nieraz zdarzało mi się robić sesję w tym parku w trakcie jesieni z latającymi liśćmi i wszystkimi innymi, miłymi, jesiennymi akcentami. Dalej można kupić watę cukrową lub napić się kawy. Za tą pierwszą szaleją dzieciaki a przy kawie widać głównie dorosłych.
Palmiarnia w Parku Oliwskim GdańskPark Oliwski Gdańsk


Dynie

Coroczną tradycją stały się dynie, które zdobią Park Oliwski. W tym roku jest ich, jednak nieco mniej. Administracja parku zdecydowała, żeby nie stawiać na ten element zbyt przesadnego akcentu lub dynie ginęły i uznano, że nie warto. Mimo wszystko, jednak tą fascynującą wiele osób ozdobę można w Parku Oliwskim zobaczyć. Dynie znajdują się w pobliżu Pałacu Opatów, w parku francuskim zaraz koło fontanny. Warzywa, te przyciągają dosyć sporą uwagę i wiele osób robi sobie pamiątkowe zdjęcia.

Na koniec sprawdźcie tegoroczne zdjęcia z Parku Oliwskiego i pójdźcie na spacer. Następna sceneria będzie zimowa, mam nadzieję, że ze śniegiem. Miejmy nadzieję, że śnieg spadnie w Gdańsku zaraz po tradycyjnym pierwszym śniegu w kaszubskiej Wieżycy.Park Oliwski Gdańsk

Park Oliwski Gdańsk

Park Oliwski Gdańsk

Sesja w Parku Oliwskim w Gdańsku

Park Oliwski Gdańsk


Park Oliwski Gdańsk

Dynie w Parku Oliwskim Gdańsk

Dynie w Parku Oliwskim Gdańsk

Dynie w Parku Oliwskim Gdańsk

Dynie w Parku Oliwskim Gdańsk


Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media