Trzy instagramowe profile o Trójmieście, które polecam!

 Przy okazji artykułu a miesięczniku Prestiż Trójmiasto w którym polecam profile na Instagramie chciałbym przytoczyć, również profile związane z Trójmiastem. Duża aglomeracja i położenie w pięknym miejscu w świecie, nad Zatoką Gdańską sprzyjają fotograficznej twórczości i kreatywności. Z pewnością pasjonatów nie brakuje i ciężko przytoczyć kilka instagramowych profilów. Tylko kilka. Ba, wielu twórców nie prowadzi swojego konta na Instagramie, a nawet w mediach społecznościowych w ogóle. Wpis ze stronami lub nawet samymi nazwiskami znakomitych fotografów związanych z Trójmiastem kiedyś powstanie. Przy okazji mojego gościnnego występu w Prestiż Trójmiasto skupię się, jedynie na tych fotografach, którzy publikują swoje prace na IG. Jeśli interesuje Was kilka prostych słów i ciekawostek o głównym autorze tego bloga to w ostatnim akapicie znajdziecie link do artykułu. Teraz zacznijmy wspólnie przeglądać trzy profile trójmiejskich fotografów, które polecam Wam zobaczyć.

Zachód słońca w Sopocie. Autor: Karol Kozak


👍Katarzyna Kujawska

Katarzyna Kujawska i jej nadmorskie pejzaże. Jest to jedyny profil związany z Trójmiastem i zbieżny z tym co polecam na łamach Prestiż Trójmiasto. Zdjęcia autorki wpadły mi w oko na początku jej fotograficznej podróży, a przynajmniej tak mi się wydaje. Nieśmiałe z początku, nadmorskie krajobrazy przeobraziły się przepiękne pejzaże wykonywane przy użyciu coraz bardziej zawansowanych technik fotograficznych. Włączając w to długą ekspozycję. Fotografka poczyniła ogromny postęp i to widać. Widać to w rozwoju warsztatu ale również po użytej technologii. Autorka nie stroni od trudnych warunków pogodowych i tworzy klasycznie komponowane kadry dostarczając, je przy okazji w doskonałej jakości. Przy szybkim przewijaniu IG, przy jej zdjęciach zawsze się na chwilę zatrzymam.

Odwiedźcie profil fotografki na Instagramie oraz na Facebooku


👍Jakub Formela

"Nie Znane Trojmiasto" to profil z którego wielu czerpie inspirację i podgląda ciekawe kadry. Jakub Formela to "solidna firma" i jego zdjęcia określam jako "światowy poziom". Jego zdjęcia nie ustępują niczym najwybitniejszym fotografom w kraju a nawet na świecie. Autor zdecydowanie nie ma się czego wstydzić.

Fotograf robi to co fotograf robi nad morzem czyli długa ekspozycję. Tutaj mamy do czynienia, jednak z trochę wyższym poziomem. Jakub Formela, mianowicie często robi zdjęcia z wody, w deszczu, podczas burzy. Fotograf zna doskonale pozycję słońca i to wykorzystuje w planowaniu swoich fotograficznych plenerach. Profesjonalista pełną gębą - można powiedzieć.

Krajobraz morski to nie wszystko co można zobaczyć na profilu @nie.znane.trojmiasto, autor często fotografuje na Kaszubach i nie brakuje zdjęć pól, lasów czy jezior. Długa ekspozycja na statywie z wody i fotograf woderach to też nie wszystko co można tam zobaczyć. Fotograf, mianowicie lata dronem dzięki czemu możemy pooglądać nieco aerofotografii. Dron zawsze rozwija i pozwala tworzyć kadry pod kątem, którego z ziemi może nam zabraknąć.

Odsyłam do dzieł autora na Instagramie oraz na jego stronę internetową.


👍Ania Wojciechowska

Trzecią propozycją jest fotografka związana z Trójmiastem Ania Wojciechowska. Autorka fotografuje w Trójmieście i okolicach ale również podróżuje. Dzięki temu na jej profilu wśród zdjęć z Trójmiasta można znaleźć inspirujące kadry z podróży. Dla mnie najciekawsze są zdjęcia uliczne w jej wykonaniu i to głównie te z Trójmiasta. Rzeczywiście, lokalizacja ma duże znaczenie dla odbiorcy, mieszkańca Gdyni, Sopotu lub Gdańska. Wiem, że na Insta już wszystko jest ale uważam, że fotografów ulicznych w Trójmieście brakuje. U Ani Wojciechowskiej czarno-biała Gdynia wygląda niebywale interesująco i na te kadry, głównie czekam.

Zachęcam do odwiedzenia profilu Ani Wojciechowskiej na Instagramie ale i na Facebooku, gdzie autorka jest najbardziej aktywna. Dla retro geeków załączam, również link do jej profilu na 500px.


Na koniec podsyłam obiecany link do krótkiego wywiadu z moim udziałem. Polecam, również przejrzeć dział Insta Story na stronie magazynu. Znajdziecie tam wielu innych internetowych twórców, którzy mogą Was zaciekawić. Instagram to wciąż odpowiednie i dobre miejsce aby się trochę poinspirować. Jeśli inspiracja nam nie potrzebna to każdy mieszkaniec Trójmiasta chętnie poogląda piękne zdjęcia z jego okolicy.

Całe szczęście utalentowanych twórców związanych Trójmiastem i okolicami nie brakuje. Chętnie przytoczę w przyszłości kolejne, ciekawe osoby lub chociaż ich twórczość. Dajcie znać czy te profile, które Wam przedstawiłem były dla Was zakończeniem? Znacie inne, które są warte szczególnej uwagi?


Komentarze

Instagram:

Znajdź nas na:

Copyright © Co w Trójmieście? , Karol Kozak Media